Kayseri  Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde (KAYMEK)  Kadın  eğitmenlerce üretilen maskeler  ücretsiz  dağıtılıyor.

haber7
0

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre , Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç  ın talimatıyla koronavirüs salgınında da önemli bir misyon üstlenen  KAYMEK  ,  Kayseri  nin ihtiyacını karşılamak adına 17 Mart’tan bu yana günde 7 bin  maske  üretiyor.

KAYMEK te görev yapan  Kadın   eğitmenler  , hem tesislerdeki atölyelerde hem de evlerinde kurmuş oldukları teknik altyapı ile  maske  üretimini salgının başladığı ilk günlerden beri sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç ,  KAYMEK  teki eğitmenlerin ortaya güzel bir iş çıkardığını belirtti.

Maskelerin vatandaşların yoğun şekilde kullandığı alanlarda ücretsiz dağıtıldığını anlatan Büyükkılıç , şunları kaydetti:

"Ülkemizin tarihine bakacak olursak Türk kadını zor zamanlarda hep önemli görevler üstlenmiştir. 93 Harbi nde Nene Hatunlar , Kurtuluş Savaşı nda Şerife Bacılar ,  Kayseri  de Fatma Bacılar gibi koronavirüs salgınında da  KAYMEK  teki  Kadın  eğitmenlerimiz , şehrimiz ve hemşehrilerimizin sağlığı için önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bu çalışmayı yapan tüm eğitmenlerimize ve  KAYMEK  yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu birliktelik ve dayanışma ile virüs salgınından da kısa zamanda kurtulacak ve eski güzel günlerimize hep birlikte devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =