Kocaeli’nin İzmit ilçesinde eşinin korona virüs teşhisi koyulması sonrasında fenalaşarak hastaneye kaldırılan  Yaşlı   kadın   hayatını  kaybetti. Olayın ardından çiftin yaşadığı  sokak  ve yakınlarının olduğu bir b

haber7
0

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Müjde  sokak  üzerindeki bir binada yaşayan 75 yaş üzerinde olduğu öğrenilen E.Y. , yaklaşık bir hafta önce korona virüs teşhisiyle Seka Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. 

Kronik rahatsızlıkları da bulunan E.Y.’nin tedaviye alınmasından 3 gün sonra kalp rahatsızlığı bulunan eşi N.Y. de rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Seka Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan N.Y. kalp yetmezliğinden  hayatını  kaybetti.

N.Y.’nin  hayatını  kaybetmesinin ardından ise evlerinin bulunduğu Müjde  sokak  ile yakınlarının yaşadığı iddia edilen İsmail Dal Sokak’taki 3 katlı bina  karantinaya  alınarak giriş çıkışları demir bariyerlerle kapatıldı.

Bekçilerin giriş çıkışları kontrol ettiği  sokak  ve binaya İzmit Kaymakamlığı’nca Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun gereği 14 gün süreyle  karantinaya  alındığına dair duyurular asıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =