Rusya'da 3 kilise papazında  korona   virüs  tespit edildi. Kilisede ayine katılanların izole edilmesi gerektiği açıklandı.

haber7
0

Rusya da geçtiğimiz 29 Mart ta yapılan Hristiyan ayinlerine çok sayıda Hristiyan Rus katıldı. Moskova Patriği tarafından söz konusu tarihte yapılan  korona  virüse karşı dua etme ayinine katılan papazlara  korona  virüs testi yapıldı. Yapılan testlerin sonucunda 3 papazın  korona  virüs testi pozitif çıktı. 

Bunun üzerine söz konusu papazların görev yaptığı kiliselerdeki ayinlere katılan herkes için duyurular yapıldı. Ayine katılanların tespit edilmesinin zor olacağı vurgulanırken kilisede bulunan kişilerin kendilerini eve kapatmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca ayine katılanların daha sonra temas ettiği kişileri bilgilendirmesi istenirken herkesin kendisini karantinaya alması gerektiği ifade edildi.

PAPAZLAR KARANTİNAYA ALINDI

Moskova Patriği ise  korona  virüs testleri pozitif çıkan papazların isimlerinin Nikolai Ryzhkov , Victor Volkov ve George Dekhtyarev olduğunu duyurdu.  korona  virüs testleri pozitif çıkan 3 papazın hastanelerde karantina altına alındığı duyurulurken birçok bölgede görev yapan papazların da testlerine devam edileceği açıklandı.

RUSYA DA ÖLÜ SAYISI 5 BİN 389 OLDU

Rusya  korona  Virüs ile Mücadele Merkezi tarafından yapılan son açıklamaya göre ülkede vaka sayısı 5 bini geçti. Açıklamada , yeni vakalar ile birlikte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =