Sakarya'da , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  sosyal   mesafe   kuralını   ihlal  ettikleri gerekçesiyle 12  kişiye  392'şer lira  para   cezası  uygulandı.

haber7
0

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri , koronovirüsün yayılmasının engellenmesi , toplum sağlığı ve kamu düzeninin korunması için denetim ve uyarılarını sürdürüyor. Hendek ilçesinde devriye görevini yerine getiren polis ekipleri , hareketlilik gördükleri bir kıraathaneyi kontrol etti.

Polis ekipleri , kıraathanenin açık olduğunu ve içeride 11 kişinin oyun oynadığını tespit etti.  sosyal  mesafe kuralını  ihlal  ettikleri gerekçesiyle 11 kişi ve kıraathane işletmecisine "Hıfzıssıhha Kanunu na muhalefet" suçundan 392 şer lira idari  para   cezası  kesildi.

ANADOLU OTOYOLU NDA DENETİMLER SÜRÜYOR

Öte yandan koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda uygulamalarını artıran jandarma ekipleri , Anadolu Otoyolu Hendek kesimindeki bir dinlenme tesisinde yol kontrolü yaptı.

Yolcuların seyahat izin belgelerinin olup olmadığını denetleyen ekipler , araçlarda  sosyal   mesafe  kuralına uyulup uyulmadığını kontrol etti , sürücü ve yolcuların ateşini ölçtü. Vatandaşları zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda uyaran ekiplere ,  Sakarya  Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) de destek verdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =