Suudi Arabistan'da karantina altında tutulduktan sonra Türkiye'ye gönderilen umrecilerden  362   kişi  memleketleri Konya'da 14 günlük karantina süresini geçirecekleri  yurtlara  yerleştirildi.

haber7
0

Suudi Arabistan da karantina altında tutulduktan sonra Türkiye ye gönderilen umrecilerden  362   kişi  memleketleri Konya da 14 günlük karantina süresini geçirecekleri  yurtlara  yerleştirildi.

Suudi Arabistan da Korona virüs nedeniyle karantinada tutulduktan sonra Türkiye ye gönderilen umrecilerden  362   kişi  , memleketleri  Konya  ya geldi. Umrecilerin içerisinde bulunduğu uçaklar  Konya  Havaalanına iniyor. Umreciler , havaalanından  Konya  Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle karantina için hazır hale getirilen Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı Şems-i Tebrizi yurduna getirildi. Polisin güvenlik önlemleri altında yurda getirilen  362  vatandaş , 14 gün boyunca karantinada tutulacak.

Polis ekipleri yurdun etrafından güvenlik tedbirlerini alırken , havaalanından otobüslerle getirilmeye devam edilen umrecilerin , yurda yerleştirilmeleri sürüyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =