Maltepe'de , vatandaşlara evde kalmaları konusunda yapılan tüm uyarılara rağmen  sahilde   yürüyüş   yapan  yayalara polis ekipleri tarafından işlem yapıldı.  sahilde  dolaşan 3  kişiye   biner   lira  para cezası verildi.

haber7
0

Türkiye de  Koronavirüs  salgını nedeniyle vatandaşlara evde kalmaları konusunda uyarılar yapıldı ,  sahilde  spor ve yürüyüş yapmak yasaklandı.

İstanbulluların çoğu yapılan uyarılara uysa da kimi vatandaşlar evlerinde kalmak istemedi.

Maltepe Sahili nde yürüyüş  yapan  3 kişiyi gören polis ekipleri yayalara Umumi Hıfzısıhha Kanunu uyarınca  biner   lira  para cezası uygulandı.

Ceza kesilen bir kişi , “Sahilde dolaştığım için  ceza  kesildi. Çıkmamam gerekiyormuş. Bilmiyordum , çok üzüldüm çünkü  ceza  çok yüksek. Bin  lira  ödedim. Evden çalışıyorum virüsten dolayı. İlk defa dışarıya çıkayım dedim çok sıkıldım evde. Hatta yeni çıkmıştım" dedi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =