5 yıl önce 15 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Özkan  Aydın  için oturma eyleminde yer alan  baba  Süleyman  Aydın  , "Oğlum beni görüyorsan duyuyorsan gel devletine  Teslim  ol. Bu  hasretlik  bitsin." dedi.

haber7
0

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki  evlat nöbeti  devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP yi sorumlu  tutan   Diyarbakır  annelerinin , 3 Eylül 2019 da başlattığı oturma eylemi 216 ncı gününe girdi.

Adana nın Seyhan ilçesinden , 5 yıl önce 15 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Engin için oturma eylemine katılan anne Kamile Küçükdağ , yaptığı açıklamada , evladına kavuşana kadar eylemini sürdüreceğini söyledi.

"Seni çok özledim"

HDP aracılığıyla oğlunun kaçırıldığını belirten Küçükdağ , "Oğlumu getirmeyene kadar buradan kesinlikle gitmeyeceğim. 216 gündür buradayım 500 yıl da geçse oğlumu almayana kadar buradan gitmeyeceğim." dedi.

Oğluna güvenlik güçlerine  Teslim  olması için seslenen anne Küçükdağ , şöyle konuştu:

"Oğlum o zalimlerin elinden kurtul artık gel ne olur. Onlar yalan söylüyorlar seni kandırıyorlar. Seni nasıl götürdüyse öyle de getirsinler. 6 senedir ne çektiğimizi bir Allah biliyor. Oğlum sesimi duyuyorsan beni görüyorsan gel. Fırsatını bulduğun an kaç gel oğlum , seni çok özledim. Sen benim ilk göz ağrımsın. Başımın üzerinde senin yerin var dön gel."

"Teslim ol bu  hasretlik  bitsin"

5 yıl önce 15 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =