Korona virüs tedbirleri kapsamında , şehirler arası dolaşımı engellemek ve azaltmak için alınan karar doğrultusunda tüm otobüs seferleri iptal edildi. Sadece  Seyahat  İzin  belgesi  olanlar şehir değişikliği yapabilecek. Pek

haber7
0

Koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla sosyal izolasyonun sağlanması , sosyal hareketliliğin ve insanlar arası temasın azaltılması için şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferleri , Cumartesi saat 17.00 den itibaren valilik izniyle yapılabilecek. Valiliğin  izin  verdiği belgeye "Seyahat İzin Belgesi" deniyor.

SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

Bu  izin  , tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen , birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirler arası yolculuk yapması durumlarında verilecek.

İller arasında  Seyahat  etmesi zorunlu olan vatandaşlar ,  Seyahat  İzin İl ve İlçe Kurullarına başvurarak  Seyahat   belgesi  düzenlenmesi talebinde bulunacak , talebi uygun görülenlere kurul tarafından  Seyahat  güzergahı ve süresini de içerecek şekilde "Şehirlerarası Otobüs  Seyahat  İzin Belgesi" düzenlenecek.

Seyahat İzin Kurulları nca , Şehirler arası Otobüs  Seyahat  İzin  belgesi  verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak.

Seyahat etmesine  izin  verilen otobüslerdeki yolcuların ve personelin sağlık kontrollerinin yapılması amacıyla otogar çıkışlarında sağlık kontrol noktaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =