Sultangazi'de bir  Parkta  sabah ve akşam saatlerinde bir araya gelen günübirlik işçiler , koranovirüs önlemleri kapsamında denetimlerini artıran  polis  ekipleri tarafından parktan uzaklaştırıldı.

haber7
0

Uğur Mumcu Mahallesi nde bulunan Şehit Piyade Er Bekir Cömert Parkı , günübirlik işçilerin toplanma yeri oldu. Çoğunluğu yabancı uyruklulardan oluşan günübirlik işçiler , sabahın erken saatlerinde  Parkta  bir araya geliyor. Burada komisyoncu diye tabir edilen kişiler tarafından çalışacakları iş yerlerine yönlendirilen işçiler iş çıkışı ise yevmiyelerini almak için tekrar parka geliyor. 

 

 

Maskesiz ve  sosyal mesafa kuralına uymayarak  Parkta  toplanan kalabalık grup , koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini arttıran Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ne bağlı ekipler tarafından evlerine gitmeleri için uyarıldı. 

POLİS VATANDAŞLARI ANONSLA UYARDI

 

 

Ekipler ayrıca anons yaparak Evde Kal çağrısı da yaptı. "Değerli İstanbullular evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım" diyerek vatandaşlara seslenen polisler , sürekli anonslarını tekrarladı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =