Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını  süresince  kırmızı  ete   zam  yapılmayacağını belirterek , "Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor , kimse itibar et

haber7
0

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı da olan Osman Yardımcı , Kovid-19 tedbirleri kapsamında Federasyon olarak Türkiye genelinde mezbahaları çok titiz dezenfekte ettiklerini söyledi.

Antalya da da tedbirler kapsamında hummalı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Yardımcı , insan sağlığının önemli olduğunu , her kesimden sonra gerekli dezenfeksiyonun özenle yapıldığını dile getirdi.

Tüm kasaplarda sosyal mesafe düzenine göre satış yapıldığını anlatan Yardımcı , kırmızı etin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli olduğunu vurguladı.

HERKESE YETECEK KADAR VAR

Yardımcı , etin hijyenik koşullarda tüketilmesinin önemine dikkati çekerek , "Herkese yetecek  kırmızı et  var , fazla fazla almaya gerek yok. Sanki bitecekmiş gibi , Alıp , dolaba koyayım mantığı var. Herkes ihtiyacından fazlasını almaya çalışıyor , buna gerek yok. Müşterinin talebi neyse veriyoruz." ifadesini kullandı.

Bu süreçte fiyat artışı olacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Yardımcı , "Koronavirüs salgını sürecinde kırmızı  ete   zam  yok. Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor , kimse itibar etmesin , tedirgin de olmasın. Esnafımız , vatandaşımızın hizmetinde.  kırmızı et  fiyatlarıyla ilgili bonfile ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =