Tarım  ve Orman  Bakanlığı  Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri  sokak  hayvanların ihmal edilmemesi , aç ve susuz bırakılmaması amacıyla gerekli tüm önemleri alacak

haber7
0

Tarım ve Orman  Bakanlığı  ndan yapılan yazılı açıklamaya göre , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınına karşı büyük bir titizlikle birçok tedbiri hayata geçiren  Tarım  ve Orman  Bakanlığı  ,  sokak   hayvanları  için de düğmeye bastı.

 

 

Bu kapsamda DKMP Genel Müdürlüğüne bağlı 15 bölge , 81 il müdürlüğü ve 159 şeflik vasıtasıyla hayvanların herhangi bir sebeple ihmal edilmemesi , aç ve susuz bırakılmaması için bütün önlemler alınacak , gerekli denetimler titiz şekilde sağlanacak.

İllerde sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde hayvanların barınmasından beslenmesine her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için DKMP taşra teşkilatı gerekli koordinasyonu ve kontrolü yapacak.

 

 

Ayrıca il şube müdürlükleri hayvanlarını besleyemeyen , bakımını yapamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara da talep etmesi halinde gerekli yardımı sağlayacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =