Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya , koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından ilk etapta iç pazar ve  yakın  destinasyonlara yönelik  tatil  amaçlı seyahatlerde hareketlenme olaca

haber7
0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya , koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından ilk etapta iç pazar ve  yakın  destinasyonlara yönelik  tatil  amaçlı seyahatlerde hareketlenme olacağını belirterek , "Seyahatseverlerin , bu süreç sonrasında , tercihlerinde güvendikleri ve bağlı oldukları markalara daha fazla yöneleceklerini , daha küçük gruplarla hareket etmeyi tercih edeceklerini , ulaşım modellerinde sosyal mesafeyi koruyacakları araçları kullanacaklarını tahmin ediyoruz." dedi.

Koronavirüsün  turizm  sektörüne etkisine ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Bağlıkaya , dünyayı derinden sarsan  koronavirüs  salgınının , birçok sektörü olumsuz etkilerken , turizmin ilk ve en büyük darbeyi yediğini , dünya turizmindeki bu ani ve hızlı daralmaya karşı sektörün kendi kaynakları ile ayakta kalabilmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Bağlıkaya , Türk turizminin  koronavirüs  salgını nedeniyle sektörde yaşanan daralmadan nasibini aldığını ifade ederek , şunları kaydetti:

"Salgının gelişimine bağlı olarak 2020 yılında incoming faaliyetlerindeki daralma iyimser bir tahminle yüzde 50 yi bulacaktır. Bu sürecin haziran ayında da devam etmesi halinde , yurt dışından gelen turist sayısı ve  turizm  gelirlerinde 2000’li yılların öncesine döndüğümüz bir yıl yaşarız. Toplantı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =