ABD  Donanması , gemideki pozitif  vaka  sayısının son 24 saatte yüzde 13 artış gösterdiğini , şu ana kadar hastaneye yatan kimsenin olmadığını ve bin 548 personelin karaya çıkarıldığını açıkladı.

haber7
0

Kaptanı görevden alınan USS Theodore Roosevelt uçak gemisindeki yeni tip corona virüs (Covid-19) pozitif  vaka  sayısının 155 e çıktığı bildirildi.

 

 

Konuya ilişkin açıklama yapan  ABD  Donanması , gemideki pozitif  vaka  sayısının son 24 saatte yüzde 13 artış gösterdiğini kaydetti.

Açıklamada gemideki 4 bin 800 personelin yüzde 44 üne corona virüs testi yapıldığı belirtilirken , şu ana kadar hastaneye yatan kimsenin olmadığı ve bin 548 personelin karaya çıkarıldığı bildirildi.

 

 

Kaptan Brett Crozier , cuma günü gemideki personelde corona virüs tespit edildiği ve personelinin tamamının karaya çıkarılmasına ilişkin Amerikan Donanması na gönderdiği mektubu , aynı zamanda basına ve komuta zincirinin dışındaki kişilere de gönderdiği gerekçesiyle görevinden alınmıştı.

Kaptan Crozier , tartışma çıkaran 4 sayfalık mektubunda , gemide bulunan personelin 14 günlük karantina ve sosyal mesafe kurallarını uygulamasının mümkün olmadığını belirtmiş , gemideki herkesin karada karantinaya alınmasını istemişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan  ABD  Deniz Kuvvetleri Genel Sekreter Vekili Thomas Modly ise , kaptanın gönderdiği mektubun içeriğindeki bilgilerin ellerindeki bilgilerle örtüşmediğini iddia etmiş , Crozier ı "gemi içinde infiale yol açarak mürettebatı riske atmak ve geminin işleyişini bozmak" ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =