Koronavirüs salgını sonrası büyükşehirde yaşayan birçok vatandaş , yazlık evlerinin bulunduğu  Bodrum  ve Marmaris'e geldi. Bodrum'a , son bir ayda yaklaşık 120 bin , Marmaris'e ise 2 haftada 25 bin özel ara&

haber7
0

Koronavirüsün Türkiye de yayılmasının ardından büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar , yazlık evlerinin bulunduğu tatil bölgelerine  akın  etti.

Yoğunluğun en çok yaşandığı ilçelerden  Bodrum  a son bir ayda yaklaşık 120 bin araç giriş yaptı.

Bu araçların özellikle İstanbul , İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayan ve ilçede yazlığı olan vatandaşlar olduğu öğrenildi. Bazı tatil sitelerinin park yerlerinde 34 , 35 ve 06 plakalı araçların çoğunlukta olduğu görüldü.

Marmaris emniyet ve jandarma yetkililerinden alınan bilgiye göre , turistik 13 kırsal mahalle ile ilçe merkezinde 12 bin yazlık bulunuyor.

Son 15 günde ilçe merkezi ve turistik kırsal mahallelere , 25 bin özel araç giriş yaptı.

İstanbul plakalılar başta olmak üzere İzmir , Ankara , Eskişehir , Denizli ve Afyonkarahisar illerinden daha çok kente gelenlerin olduğu belirtildi.

Yazın eşiyle gelenler akrabalarını bile alıp gelmiş Kırsal turistik Orhaniye Mahalle Muhtarı Cem Dinç , "Köyümüze çok ciddi şekilde , şehir dışından yazlıkçılar geldi. Bizim nüfusumuz bin 500 civarında. Dışarıdan gelenlerle birlikte toplam 2 bin 500- 3 bin civarı oldu. Yazın eşi ile tatile geliyorlardı. Şimdi çocukları , anne , babaları ve akrabaları ile toplu gelmişler. Araçlarımızla dolaşıp , vatandaşı sokağa çıkmamaları konusunda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =