Şanlıurfa'da sosyal medyadaki görüntüler üzerine harekete geçen  Vefa  Sosyal  destek  Grubu , sokakta çalışan  çocuğun   ailesine  yardım etti.

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçları  Vefa  Sosyal  destek  Grubu tarafından karşılanıyor.

Koronavirüsün yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla 1 Ocak 2000 den sonra doğmuş olanların da sokağa çıkmalarının geçici olarak yasaklanmasının ardından Siverek te  tartıcı  11 yaşındaki Yılmaz Yayasit in çalışırken kaydedilen görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı.

Bunun üzerine harekete geçen Siverek Kaymakamlığı Yayasit in  ailesine  ulaştı. Aileyi Güney Mahallesi ndeki evinde ziyaret eden Siverek  Vefa  Sosyal  destek  Grubu yetkilileri , gıda yardımında bulundu.

Yılmaz a ise oyuncak ve kırtasiye malzemesi hediye edildi. Siverek Belediyesi de aileye gıda yardımı yaptı.

"Bundan sonra bırakmayacağım"

Yılmaz Yayasit , 1 Ocak 2000 den sonra doğmuş olanların sokağa çıkmalarının geçici olarak yasaklandığını bilmediğini anlatarak , karşılaştığı kişilerin durumu bildirmesi üzerine hemen eve geldiğini söyledi.

Baba Halit Yayasit ise çocuğunun kendisinden habersiz sokağa çıktığını dile getirerek , "Bundan sonra bırakmayacağım. Ben uyurken bilgim olmadan evden çıkmış. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =