Şanlıurfa'nın  Siverek  ilçesinde 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilk gün sokağa  tartıcılık  yapmak için çıktığını söyleyen 11 yaşındaki  Yılmaz  Yayasit'in görün

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün yayınlanan genelge ile 20 yaş altındakilerin sokağa çıkması geçici süre ile yasaklandı.  Şanlıurfa  nın  Siverek  ilçesinde sokakta  tartıcılık  yaparak evine katkıda bulunmak isteyen  Yılmaz  Yaysit ise yasaktan habersiz olarak dışarı çıktı. Bu sırada bir gazeteci Yaysit e neden sokakta olduğunu sordu.

Sokağa  tartıcılık  yapmak için çıktığını söyleyen küçük çocuk gözyaşları içinde evinin yolunu tuttu. Görüntüleri izleyen binlerce kişi telefona sarılarak küçük çocuğa ve ailesine ulaşmaya çalıştı. Görüntülerin yayılmasının ardından İlçe Kaymakamlığı ve  belediye  harekete geçerek Yaysit ailesine ulaştı. Aileyi gıda ve nakit para yardımında bulunulması talimatı veren  Siverek   belediye  Başkanı Şeyhmus Aydın aileye yardım ederek küçük  Yılmaz  ın tekrar sokakta çalışmaması için elinden geleni yapacaklarını söyledi. YASAKLARI BİLMİYORDUM Öte yandan ülkede birçok sanatçı ve işadamının yardım yapmak istediği  Yılmaz  Yayasit ise , "Yasakları bilmiyordum ve sabah çıktım gazeteciler beni uyarınca çok üzülmüştüm. Çok gezmeden eve geldim ve bir daha çıkmadım çok üzülmüştüm. Ama şimdi çok mutlu oldum” dedi. 

BABA: HABERİM YOKTU İlçede çiftçilikle uğraşan baba Halit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =