Suriye'nin kuzeydoğusundaki  Kamışlı  ilçesinde , Beşşar  Esed   rejimi  güçlerinin henüz bilinmeyen bir nedenle açtığı ateşte YPG/PKK'lı bir terörist öldü , biri yaralandı.

haber7
0

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , Haseke iline bağlı  Kamışlı  ilçe merkezinde varlık gösteren  Esed  rejimine bağlı güçlerin bölgeden geçen terör örgütü  YPG/PKK  ya ait bir araca ateş açmasıyla bir terörist öldü , bir terörist yaralandı. Bunun üzerine  YPG/PKK  bölgeye teröristlerini sevk ederek ilçe merkezinin giriş ve çıkışlarını kapattı.

Rusya da tarafları sakinleştirmek için ilçeye asker gönderdi. İlçe merkezinde gerginlik ise devam ediyor.

Terör örgütü  YPG/PKK  ve  Esed   rejimi  , Haseke kentini birlikte yönetiyor. Rejim güçleri Haseke il merkezindeki Kevkep Dağı , güvenlik karesi ve 156. Tugayı kontrol ediyor.  Kamışlı  ilçe merkezinde ise rejime ait bir havaalanı ve askeri tugay ile bir güvenlik birimi yer alıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =