Koronavirüs tedbirleri kapsamında harekete geçen  Tekirdağ  Valiliği , ilçeler ve mahalleler arası  toplu  ulaşımın , pazar alışverişinin yapıldığı günler haricinde 15 gün durdurulduğunu bildirdi.

haber7
0

Valilikten yapılan açıklamaya göre , Vali Aziz Yıldırım başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu tarafından , koronavirüs salgınını engelleyerek vatandaşların hayatını korumaya yönelik Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlıkların talimatları doğrultusunda yeni kararlar alındı.

Bu kapsamda Tekirdağ il sınırlarından kara , hava , deniz ve demir yolu ile yapılacak tüm giriş çıkışlar 15 gün durduruldu.

Geçişlerine izin verilen ticari yük taşıyıcıları ,  Tekirdağ  da zorunlu dinlenme süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapamayacak.

Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici , çalışan ya da iş yeri sahiplerinin ikamet ve iş yerlerinin farklı illerde bulunması durumunda , iller arasındaki giriş çıkışları bu durumu ispatlayan belgeleri ibraz etmek şartı ve mülki idare amirlerinin yazılı izni ile yapılabilecek.

Tekirdağ da 1 Ocak 2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmaları da geçici olarak yasaklandı.

Doktor raporu ile tedavi amaçlı seyahat etmek zorunda olanlar , birinci derecede yakını vefat edenler , birinci derecede ağır hastası olanlar , üretim yapan iş yerlerinde 20-65 yaş arası çalışanlar , tarımsal amaçlı üretim , ticaret ve faaliyet yapanlar hariç ilçeler ve mahalleler arası  toplu   ulaşım  pazar alışverişinin olduğu günler haricinde 15 gün süreyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =