Bursa’da koronavirüs nedeniyle tedavi altına alınan 58 yaşındaki erkek hasta  Kalp   krizi  geçirince , kapalı iki  Kalp  damarına stent takıldı.

haber7
0

Avrupa’nın birçok ülkesi , doktorların hasta seçtiği haberleri ile çalkalanırken , canını dişine takarak koronavirüsle mücadele eden Türk doktorları ise yaptıkları operasyonlarla dünyadaki diğer meslektaşlarına örnek oluyor.

KORONALI  hastaya  ANJİYO

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde koronavirüs testleri pozitif çıkan 58 yaşındaki bir adamın EKG sonuçlarından  Kalp   krizi  geçirdiğini belirleyen doktorlar , hastayı anjiyoya aldı.

OPERASYON BAŞARILI GEÇTİ

Koronaya karşı tedbir alan doktor ekibi , hastanın kalbe giden tıkalı iki damarını balonla genişlettikten sonra stent takmayı başardı. Hasta 2 saat süren başarılı operasyonun ardından yeniden karantina odasına alındı.

TIKALI DAMARLARI AÇILDI

Nadir görülen operasyonla ilgili konuşan Kardiyoloji Kliniğinde görevli Doç. Dr. Erhan Tenekecioğlu , "Bugün hastanemizde korona şüphesiyle yatmakta olan 58 yaşında erkek bir hastamızın serviste yatarken başlayan göğüs ağrılarının olması üzerine EKG’si çekildi. EKG’de hastanın akut  Kalp   krizi  geçirmekte olduğu tespit edildi. Bunun üzerine acilen  anjiyo  ve stent yapılması için hasta kliniğimize devredildi. Hastayı hemen anjiyografi ünitesine aldık. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =