Son  Son dakika  haberleri">dakika  haberi: Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ,  Yunanistan  Başbakanı Miçotakis'in , göçmenlerle ilgili Fransa Cumhurbaşkanı  Son dakika  haberleri">Macron  ve Almanya Başbakanı Merkel'e sunduğu  teklife  ilişkin , &

haber7
0

Son  Son dakika  haberleri">dakika  haberi... Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ,  Yunanistan  Başbakanı Kiryakos  Son dakika  haberleri">Miçotakis  in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Son dakika  haberleri">Macron  ve Almanya Başbakanı Angela  Son dakika  haberleri">Merkel  e , göçmenler hakkında gönderdiği mektuba ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Miçotakis in mektubunda ,  Türkiye  ye maddi desteğin Avrupa ya göçmen akınlarının azalmasıyla doğru orantılı şekilde yapılması teklifinde bulunduğunu anımsatan Hami Aksoy , "Yunanistan ın kapısına gelen sığınmacılara tüm dünyanın gözü önünde uyguladığı insanlık dışı ve utanç verici muameleler hala hafızalardayken , bu ülkenin şimdi de mültecilerin sayısı üzerinden maddi destek  teklif  etmesi son derece çarpık ve ahlaksız bir anlayışın ürünüdür" dedi.

"MADDİ DESTEKTE BULUNURUZ"

Türkiye nin tamamen insani nedenlerle misafir ettiği 4 milyon  Son dakika  haberleri">sığınmacı  için bugüne dek 40 milyar dolar harcadığını kaydeden Aksoy , şu açıklamada bulundu:

"AB ise Suriyeliler için  Türkiye  ye yaptığı 6 milyar Euro luk taahhüdün bugüne kadar sadece 2.7 milyarını göndermiştir.  Yunanistan  a ise , ülkesindeki 100 bin  Son dakika  haberleri">sığınmacı  için 3 milyar Euro ya yakın destek vermiştir. Bizim teklifimiz bakidir. Ülkemizdeki sığınmacıları  Yunanistan  kendi ülkesine alabilir. Avrupa Birliği de sığınmacılar için sağlayacağı maddi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =