ABD  Başkanı Donald  Trump  , korona virüsle mücadele kapsamında  sigortası   olmayanların   hastane  masraflarının  hükümet  tarafından karşılanacağını açıkladı.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  koronavirüs  (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Beyaz Saray da düzenlediği günlük basın toplantısında yaptığı açıklamada ,  ABD  de sağlık  sigortası   olmayanların  korona virüs tedavileri için gittikleri sağlık kuruluşlarında bir engelle karşılaşmalarını istemedikleri için bu konuda yeni bir karar aldıklarını açıkladı.  Trump  , "Önümüzdeki 60 gün boyunca ,  sigortası  olmayan Covid-19 hastalarını tedavi eden hastanelerin masrafları , federal hükumet tarafından karşılanacak” dedi.

Sigortasızların  hastane  masraflarının geçtiğimiz ay kongreden geçen ekonomik yardım paketindeki fondan karşılanacağını belirten  Trump  , “Birçok insan bu salgının ciddiyetini anlamadı. Bense her zaman pandemilerin başa gelecek en kötü şey olduğunu biliyordum” ifadelerini kullandı.

5 çocuğun  koronavirüs  testi pozitif çıktı

ABD’nin Maryland eyaletinde 5 bebekte korona virüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Maryland Valisi Larry Hogan gazetecilere yaptığı açıklamada , biri 1 aylık , 5 bebekte yeni tip korona virüse (Covid-19) rastlandığı duyurdu. Bebeklerin en küçüğünün 1 aylık olduğunu belirten Vali Hogan , “Gerçek şu ki bu hastalık hiçbir ayrım gözetmiyor , kimse bu konuda dokunulmaz değil" ifadelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =