Dünyaca ünlü iş adamı  Elon  Musk'un koronavirüs için hazırladığı "hediye paketi" faydadan çok zarar verdi.

haber7
0

Dünyada yeni yayılmamaya başladığında  Kovid-19  pandemisini "aptallık" olarak değerlendiren  Elon   Musk  haftalar sonra işin ciddiyetini anlayınca bu fikrinden vazgeçti.

Milyarder  Tesla  kurucusu , depolarında 1.000 adet "FDA onaylı solunum cihazına" sahip olduğunu açıkladı ve  New York  taki hastanelerine bu cihazları bağışlayacağını söyledi.

New York ta sağlık sistemi tam manasıyla çökerken  Musk  ın ise söz verdiği solunum ünitelerinden sadece 40 ını şehirdeki hastanelere teslim ettiği ortaya çıktı. Daha büyük skandal ise  Musk  ın verdiği cihazların kullanılmasıyla patlak verdi. Doktorlar  Musk  ın  hediye  ettiği solunum cihazlarının yoğun bakım ünitesinde kullanmak için yeterince güçlü olmadığını belirtti.

Sağlık yetkilileri  Musk  ın bağışladığı tip cihazların aslında virüsü daha da yayabildikleri için onları  koronavirüs  hastalarında kullanmama uyarısı yapmışlardı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =