Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kovid-19 ile mücadelede açıkladığı yeni tedbirlere ilişkin İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında büyükşehir statüsünde

haber7
0

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre , yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehire araç  giriş  çıkış yasağı başladı. Genelgeye göre , 30 büyükşehir ve Zonguldak ta gece yarısından itibaren tüm  giriş  ve çıkışlar 15 gün süreyle durduruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ın Kovid-19 ile mücadelede açıkladığı yeni tedbirlere ilişkin İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında Zonguldak ile büyükşehir statüsündeki Adana ,  Ankara  , Antalya , Aydın , Balıkesir , Bursa , Denizli , Diyarbakır , Erzurum ,  Eskişehir  ,  Gaziantep  , Hatay ,  İstanbul  ,  İzmir  , Kahramanmaraş , Kayseri , Kocaeli , Konya , Malatya , Manisa , Mardin , Mersin ,  Muğla  , Ordu , Sakarya , Samsun , Şanlıurfa , Tekirdağ , Trabzon ve Van da tüm  giriş  ve çıkışlar gece yarısı itibarıyla 15 gün süreyle durduruldu.

Ülke içinde yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit geçişleri devam edecek.

İSTANBUL DA YASAK UYGULAMA BAŞLADI

İstanbul a araç  giriş  çıkışı durduruldu. İçişleri Bakanlığının genelgesine göre , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  İstanbul  da araç  giriş  çıkış yasağı başladı.

İstanbul un sınırları olan Kocaeli istikametindeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =