ABD  Başkanı Donald  Trump  , Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC) , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle halka , tıbbi olmayan maskeleri takma tavsiyesi verdiğini ancak bunun zorumlu olmadığını açıkladı.

haber7
0

Trump , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün Beyaz Saray da düzenlediği günlük basın toplantısında konuştu.

Son yapılan çalışmada , belirti göstermeyen kişilerin virüsü daha çok yaydığının ortaya çıktığını vurgulayan  Trump  , "CDC ,  ABD  lilere internet üzerinden satın aldıkları ya da evde yaptıkları basit kumaş maskeleri takmalarını tavsiye ediyor. Tıbbi ya da cerrahi maskelerin takılmasına gerek yok. Bu karar tavsiye niteliğindedir , zorunlu değil , gönüllülük esasına dayalıdır.  Ben  takmayı düşünmüyorum." dedi. 

Trump , bir gazetecinin "Neden  maske   takmak  istemiyorsunuz?" sorusuna , "Sadece kendim  takmak  istemiyorum. Bu bir tavsiye. CDC bunu tavsiye ediyor.  Ben  şu an kendimi iyi hissediyorum ve  maske   takmak  istemiyorum." cevabını verdi.

SİGORTASI OLMAYANLARIN MASRAFLARINI HÜKÜMET KARŞILAYACAK

ABD de sağlık sigortası olmayanların Kovid-19 tedavileri için de önlerinde engel kalmasını istemediklerini belirten  Trump  , bu konuda da yeni bir karara vardıklarını duyurdu. 

Trump , "Önümüzdeki 60 gün boyunca , sigortası olmayan Kovid-19 hastalarını tedavi eden hastanelerin masrafları , federal hükumet tarafından karşılanacak. Bu masraflar , geçen ay Kongreden geçen ekonomik yardım paketindeki fondan temin edilecek." açıklamasını yaptı. 

Salgına yönelik kendilerinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =