Kastamonu  Valiliği , il merkezine bağlı  Talipler  köyünde korona virüs salgını nedeniyle  karantina  altına alındığını açıkladı.

haber7
0

Çin’den tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında  Kastamonu  Valiliği tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda  Kastamonu  Valiliği tarafından İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı doğrultusunda , il merkezine bağlı  Talipler  köyü merkez mahallesi  karantinaya  alındı.  karantina  kararlarının ardından jandarma ekipleri ,  karantinaya  alınan köyün giriş ve çıkışlarını kapattı.

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararında , şunlara yer verildi:

“İlimiz Merkez ilçesi  Talipler  Köyü köy merkezinde korona virüs vakasının yapılan filyasyon ve diğer çalışmalara rağmen artış göstermesi , olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişilerin olması nedeniyle , korona virüs salgınının kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla köy merkezine giriş ve çıkışlara izin verilmeyerek , ikinci bir karara kadar  karantina  altına alınmasına , istisnai durumlar dışında dışarıya çıkılmamasına , gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir.”

Öte yandan  Kastamonu  Valiliği , İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararları doğrultusunda  daha  önceden 9 köy ve mahallenin  karantina  altına alındığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =