Filistin  Devlet Başkanı Mahmud Abbas , Filistin'de korona virüs salgını nedeniyle  olağanüstü  halin 30  gün   daha  uzatıldığını açıkladı.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ediyor.  Filistin  Devlet Başkanı Mahmud Abbas ,  Filistin  de korona virüs salgını ile ilgili yaşanan gelişmeler nedeniyle halka seslendi. Abbas , "Ölümcül korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla halk sağlığını korumak , güvenlik ve istikrarı sağlamak için önlemler alınması gereken bu kritik aşamada olağanüstü hali 30 gün  daha  uzatma kararı aldım" dedi. Abbas ,  Filistin  halkına seslenerek salgınla mücadele için yetkili makamlardan verilen talimatlara uymanın önemini vurgulayarak , dayanışma ve evde kalma çağrısında bulundu. Abbas , ayrıca İsrail hapishanelerdeki Filistinli mahkumların sağlığından İsrail in sorumlu olduğunu söyledi. Filistin’de toplam korona virüs vakası 171’e ulaşırken , 1 kişi hayatını kaybetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =