Yunanistan Başbakanı Kiryakos  Miçotakis  , Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e mektup göndererek , Avrupa Birliği (AB) ve  Türkiye  arasında yeni bir göçmen anlaşması imzalanmas

haber7
0

Yunan Proto Thema gazetesinin haberine göre , Miçotakis mektubunda , Avrupa ya göçmen akınlarının önlenmesinde Türkiye ile iş birliğinin belirleyici rolü bulunduğunu belirterek , AB ile Türkiye arasında , yeni finansman mekanizması oluşturulmasını içeren bir anlaşma imzalanmasını istedi.

Mektubunda , Türkiye nin mülteci akınlarını tamamen kontrol etme gücüne sahip olduğu değerlendirmesinde bulunan Miçotakis , Ankara nın sığınmacıları AB’ye karşı baskı aracı olarak kullandığını öne sürdü.

Miçotakis , AB’den Türkiye’ye maddi desteğin “daha az akınlar için daha çok finans ve daha büyük akınlar için daha az finans” ilkesine dayandırılması gerektiğini kaydetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =