İngiltere'de  yeni  tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle askıya alınan  Premier  Lig'in mayıs ayında başlamayacağı açıklandı.

haber7
0

Premier  Lig  den yapılan açıklama göre ,  Lig  yönetiminin bir araya geldiği toplantıda önceliğin insan sağlığı olduğu vurgulandı.

Daha önce mayıs başında devam edilmesi planlanan Premier  Lig  in bu tarihte başlamayacağı , futbol karşılaşmalarına "güvenli ve şartlar uygun olduğunda" devam edileceği belirtildi.

Koronavirüs nedeniyle kulüplerin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiği kaydedilerek , maaşlarda yüzde 30 indirim yapılması için kulüplerin futbolcularla görüşeceği ifade edildi.

Premier  Lig  in altındaki liglerde yer alan kulüplere destek olmak için 125 milyon sterlinlik fon sağlanacağı bildirildi.

Ayrıca , ülkede koronavirüsle mücadele eden Ulusal Sağlık Hizmetleri ne (NHS)  Premier   Lig  den 20 milyon sterlin yardım aktarılacağı belirtildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

.yedigundem-title { font-size:20px ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =