Gürcistan'da  sokağa   çıkma  yasağını ihlal ettiği tespit edilen 204 kişiye toplam 2 milyon Lari'den fazla  para   cezası  kesildiği açıklandı.

haber7
0

 Gürcistan da koronavirüsle mücadele çerçevesinde 21 Nisan a kadar ilan edilen olağanüstü hal sürecinde  sokağa  çıkma yasağı ilan edilmişti. 31 Mart ta yürürlüğe giren  sokağa  çıkma  yasağına  rağmen 204 kişinin yasağa uymadığı tespit edildi.  Gürcistan  İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada , 204 kişinin 1 Nisan saat 21.00 ile 2 Nisan saat 06.00 arasında  sokağa  çıkma yasağını ihlal ettiği için  para  cezasına çarptırıldığı ifade edildi. Yasağı ihlal edenlere toplamda 2 milyon Lari nin (618 bin Doların üzerinde) üzerinde  para   cezası  kesildiği açıklandı.

Açıklamada , "Halka açık bir yerde 3 ten fazla kişinin toplanması ve 2 metrelik mesafenin kurallarını ihlal ettiği için 75 kişi  para  cezasına çarptırıldı. Ayrıca söz konusu olan yasaların içerisinde 415 kişiye ise yolcu taşımacılığı ve trafik kurallarını ihlal ettiği için  para   cezası  verildi. Olağanüstü hal altında 1 fiziksel ve 1 tüzel kişiye ise yasaklı ekonomik faaliyette bulunduğu için  para   cezası  kesildi" denildi. "Polis , Ulusal Hastalık Kontrol Merkezi ile birlikte vatandaşların üzerinde sıkı bir kontrol yapmaya devam ediyor" ifadelerinin yer aldığı açıklamada , polis ve merkezin ortak izlemesi sonucunda evde kendini tecrit edenlerin tecrit kurallarını ihlal ettiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =