Van'ın Tuşba ilçesinde çiftçilik yapan Sezgin Esici , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" çağrısıyla başlattığı "Milli  Dayanışma  Kampanyası"na dest

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde başlatılan ve Biz Bize Yeteriz sloganlarıyla yürütülen  Milli   Dayanışma   Kampanyası  na tüm Türkiye den büyük bir  destek  sağlanıyor bir yandan iş adamları nakdi  destek  yaparken , diğer yandan vatandaşlar SMS ile kampanyaya ortak oluyor. Anadolu da da büyük bir karşılık bulan kampanyada büyük bir  Dayanışma  örneği sergilendi.

BÜYÜKBAŞ HAYVANINI BAĞIŞLADI

Van ın Tuşba ilçesine bağlı Gedikbudak Mahallesi nde yaşayan 57 yaşındaki 6 çocuk babası Esici , Cumhurbaşkanı Erdoğan ın önderliğinde başlatılan kampanyayı öğrendikten sonra bir büyükbaş  hayvanını  bağışlamaya karar verdi. Ailesinin de  destek  verdiği Sezgin Esici , özenle yetiştirdiği  hayvanını  mahalleye giden valilik ekiplerine teslim etti.

7 DEN 70 E DESTEK

Hayvanı teslim alan Vali Yardımcısı Ferhat Atar , Cumhurbaşkanı Erdoğan ın öncülüğünde başlatılan kampanyanın öneminden söz ederek , 7 den 70 e herkesin  destek  verdiğini söyledi. Esici nin çok anlamlı bir bağışta bulunduğunu ifade eden Atar , "Biz Bize Yeteriz Türkiyem  Kampanyası  , tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de ilgi görüyor. Bugün çiftçimiz  hayvanını  bağışlayarak bizleri gururlandırdı. En iyi danasını bağışladı. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini belirten Sezgin Esici ise "Kampanyaya en iyi hayvanımı bağışlamak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =