Son  Son dakika  haberleri">dakika  haberi: Koronavirüste 'vaka tanımı' değişti.  Son dakika  haberleri">Sağlık   Son dakika  haberleri">dakika  haberleri">Bakanlığı  bundan böyle sadece öksürük şikayeti olana da test yapılmasına karar verdi.

haber7
0

Son  Son dakika  haberleri">dakika  haberi...Sağlık  Son dakika  haberleri">dakika  haberleri">Bakanlığı  , corona virüs vaka tanımı nı değiştirdi. Ayakta başvuran hastalar için artık sadece öksürüğü olana da coronavirüs testi yapılacak. Bakanlığın Covid-19 sorgulama kılavuzuna göre , ateşi veya öksürük ,  Son dakika  haberleri">sadece öksürük  , nefes darlığı ve nefes almakta zorluk şikayetlerinden herhangi birisi varsa , hastaya maske takılacak ve Covid-19 için ayrılmış alana yönlendirilecek.

BELİRTİSİ OLMAYAN HEMEN GÖNDERİLMEYECEK Yukardaki üç soruya hayır yanıtını verenler de hemen gönderilmeyecek. Onlara da son 14 günde kendisinin ya da ev halkından birinin yurtdışından gelip gelmediği , yakınlarından birinin solunum sıkıntısıyla hastaneye yatıp yatmadığı ve yakınlarından birinin  Son dakika  haberleri">dakika  haberleri">Covid 19  olup olmadığı sorulacak. Bu sorulardan birine evet yanıtını verirse de o kişiye test yapılacak.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: NTV Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =