Araç  muayeneleri  ertelendi  mi sorusu  Motorlu   Araç  sahiplerinin en çok merak ettiği konuların başında yerini aldı. Konuya ilişkin yayımlanan  Resmi Gazete  ile  Araç  muayene sürelerinin 3 ay  süre  ile ertelendiği a

haber7
0

Araç  sahiplerine  beklenen haber geldi. Korona virüs kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Muayene süresi biten  Motorlu  araç sahipleri bu dönemde ne yapacaklarını araştırmaya başladı. Kredi ödemelerinden kredi kartı ödemelerine  kadar  birçok alanda erteleme yapan yetkilerin araç muayenelerini de erteleyip ertelemeyeceği merak ediliyordu. Beklenen cevap  Resmi Gazete  de açıklanan karar ile duyuruldu.

ARAÇ MUAYENELERİ ERTELENDİ Mİ?

Araç muayeneleri  Resmi Gazete  de yayımlanan genelge ile 3 ay süreil ertelendiği duyuruldu. araç muayene istasyonlarının açılması , işletilmesi ve araç  muayenesi  hakkında yönetmeliğe eklenen geçici maddede şöyle:

"Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle , bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince muayene süresi gelen araçlarının muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde gerçekleştiremeyen  Motorlu  taşıt sahipleri ,  araç muayene  işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler. Bu süreler gerektiğinde Bakanlıkça uzatılabilir."

ARAÇ MUAYENELERİNİN ERTELENMESİNE İLİŞKİN RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARAR

3 Nisan 2020 tarihli Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından  Resmi Gazete  de yayımlanan geçici araç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =