Kütüphanecilik haftası kapsamında  Kartal  Anadolu İmam Hatip Lisesi ,  okul  kütüphaneleri arasında en donanımlı , en modern tesisin açılışını gerçekleştirdi.  Kartal   AİHL  bu yönüyle  okul  kütüph

haber7
0

Kütüphane , şüphesiz bir okulu  okul  yapan en önemli değerdir. 1985’te eğitim öğretime başlayan  Kartal  Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kütüphanesi bir oda olarak başladı. 1993 yılında  okul  Anneler Birliği’nin desteğiyle geniş bir mekânda  Kütüphane  düzenlendi. İlk etapta 5 bin kitabı bulunan kütüphanenin kitap sayısı 2001 yılında 11 bine ulaştı.

Okul binasının 2008’de yeniden inşa edilmesi ile  okul  binasının en üst katına taşınan  Kütüphane  , kitap ve dergi sayısının hızla artmasından sonra yeni eklenen bölümlerle büyütüldü. Gün geçtikçe artan kitap sayısı 2018’e gelindiğinde 22 bini buldu. Bu kadar kitap , 10 bin dergi arşivi , takip edilen süreli yayınlar ile  Kütüphane  artık kabına sığmayacak bir hâl aldı. Genişletmeler de çözüm olmayınca ,  Kütüphane  için yeni arayışlara girildi ve sonuç olarak  okul  bahçesinde okuldan bağımsız , müstakil bir binanın yapılmasına karar verildi.

Okul idaresinin öncülüğünde , okulun ‘96 mezunlarından Mimar Bayram Çevik tarafından çizilen proje ,  Kartal   AİHL  Mezunlar Derneği ve  Kartal  Eğitim Vakfı desteği ile bugünkü seçkin halini aldı.

"ELDEN ELE YENİ KÜTÜPHANEYE"

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi uygulama camii yanında inşa edilen  Kütüphane  binasında inşai işler , mobilya tefrişi ile beraber kitapların satın alınması ve kayıt süreçleri uzun süre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =