Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan Hindistan'da bir çift ,  yeni   doğan  ikiz bebeklerine "Korona" ve "Kovid" isimlerini verdi.

haber7
0

Koronavirüs ülkelerde tedirginlik artarken  Hindistan  ın Chhattisgarh eyaleti Raipur kentinde bir çift  yeni   doğan  ikiz bebeklerine ilginç bir isim koydu. Koronavirüs ve Covid-19 kelimelerinin bazı ülkelerde kullanımı bile yasaklanırken  Hindistan  da bir çift ikiz bebeklerine  Korona  ve  Kovid  isimlerini verdi. Geçtiğimiz 27 Mart ta doğum yapan 27 yaşındaki anne Preeti Verma , "27 Mart ın erken saatlerinde ikizlerle , bir erkekle ve bir kızla kutsanmıştım. Şimdilik onlara  Kovid  (erkek) ve  Korona  (kız) adını verdik" dedi. Verma doğumun zorlu geçtiğini belirterek , "Doğum , çeşitli zorluklarla karşılaştıktan sonra gerçekleşti ve bu nedenle eşimle bu günü unutulmaz kılmak istedik" ifadelerini kullandı.

POLİSLER AMBULANSI DURDURDU

Anne Verma ,  Hindistan  da geçtiğimiz 24 Mart ta sokağa çıkma yasağı uyguladığı için hastaneye gitmesine izin verilmediğini , daha sonra eşinin ambulans bularak kendisini hastaneye götürdüğünü ifade etti. Ambulansın polis tarafından birkaç kez durdurulduğunu da belirten Verma durumun anlaşıldıktan sonra hastaneye gidebildiklerini söyledi. Bebekleri için seçtikleri isimlere yönelik de konuşan anne Verma , "Aslında virüs tehlikeli ve hayatı tehdit ediyor , ama bu salgın insanların sağlık önlemlerine , hijyene ve diğer iyi işlere odaklanmasını sağladı. Bu nedenle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =