Beyoğlu  Belediyesinin Akademi Beyoğlu'nda düzenlediği fotoğrafçılık atölyesine katılan öğrencilerin hazırladığı "Evde Kal" sergisi  dijital  olarak ziyaret açıldı.

haber7
0

Belediyeden yapılan açıklamaya göre , atölyeye katılan 28 kursiyer , Türkiye de ilk  koronavirüs  vakasının görüldüğü 11 Mart tan bu yana fotoğraf çekmeyi bırakmayarak , tedbirler kapsamında  Evde  kalınan süreçte yakın çevresini renkli karelerle ele aldı.

EVDEKAL SERGİSİ

Fotoğrafçı Timur Tahmaz tarafından online olarak verilen  dijital  eğitimler sonunda , objektiflere yansıyan fotoğraflar arasında sokak yerine antrede seksek oynayan çocuklar , berbere dönüşen salonlar , antrenmanlarına  Evde  devam eden sporcular , mesafeyi koruyarak kapıda karşılıklı çay içen komşular ve bu zor günlerin geride kalması için dua eden dedeler , nineler bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ,  evlerinde kalarak zor günlerde kurslara devam eden ve bu güzel karelerin ortaya çıkmasını sağlayan fotoğraf tutkunlarına teşekkür etti.

"EVDE FOTOĞRAF ÇEKMEYE DEVAM"

Yıldız ,  Beyoğlu  Belediyesi olarak ilk kez  dijital  sergi düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek , "Bu salgını yenmek için sosyal izolasyon önemli.  Evde  kalmaya , fotoğraf çekmeye devam." çağrısında bulundu. 

Toplam 40 fotoğrafın yer aldığı sergi , "www.beyoglu.bel.tr" adresinden ziyaret edilebilecek.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =