AK Parti  Grup Başkanvekili Cahit Özkan ,  infaz  düzenlemesinin bir  af  olmadığını belirterek , "Milletimizin rehberliği nasıl yol göstermişse , milletimizin vicdanında karşılık bulmayacak ve büyük infial uyandıran su&

haber7
0

TBMM Adalet Komisyonunda görüşülmeye başlanan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi üzerinde , teklif sahibi milletvekilleri söz aldı.

Özkan ,  infaz  yasası olarak bilinen çalışmanın , kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini , uzun bir çalışmanın ardından  AK Parti  ve MHP grupları olarak yasa teklifini hazırladıklarını anlattı. Özkan , teklifin hazırlanmasında emeği geçen MHP ve partisinin grup başkanvekilleri ile milletvekillerine teşekkür etti.

Yasa teklifi hazırlanırken TBMM de grubu bulunan siyasi partilerin görüşlerinin de alındığını anımsatan Özkan , yapılan çalışmalarda milletin rehberliğinin ve yol göstericiliğinin kendilerine ilham ve ışık kaynağı olduğunu söyledi. Özkan , kanun teklifinin , milletin vicdanında karşılık bulduğunu kaydetti.

"Düzenleme bir  af  müessesi asla değildir. Düzenleme bir  infaz  düzenlemesidir." diyen Özkan , bugüne kadar var olan ceza miktarlarıyla ilgili değil , bundan sonra da işlenme olasılığı olan bütün eylemlerle ilgili kanun teklifinde düzenlemelerin yer aldığını ifade etti.

Teklifte ,  infaz  müessesesinin kurumları arasında geçişleri sağlayacak oransal değişikliğin söz konusu olduğunu dile getiren Özkan , "Milletimizin rehberliği nasıl yol göstermişse , milletimizin vicdanında karşılık bulmayacak ve büyük ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =