Tarım  ve  Orman   Bakanlığı  , Türkiye genelinde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli 307 misafirhanesini ücretsiz olarak sağlık çalışanlarına tahsis etti.

haber7
0

Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Fatih Sarıkaya , Türkiye genelinde bakanlık misafirhanelerinde sağlık  çalışanlarına  ücretsiz  hizmet verilmesine ilişkin Ankara Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi nde (UTEM) açıklamalarda bulundu. Tüm dünyanın  ve Türkiye nin korona virüs salgınıyla bir mücadele içerisinde  olduğunu aktaran Sarıkaya , "Bilindiği gibi yaklaşık 4 ay önce Çin de  ortaya çıkan korona virüs salgını tüm dünyayı tehdit ediyor. Tüm  dünyada olduğu gibi bizde ülke olarak bu virüs salgınıyla çetin bir  mücadele içerisindeyiz. Bunun gibi salgın veya afet durumlarında  dayanışmamızla tüm dünyaya örnek olan bir milletiz. Yine bu dönemde  dayanışmanın , paylaşımın ve özverinin artması gereken bir dönemdeyiz. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımıza ve sağlık  çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımızı  sunuyoruz" dedi.

 

 

"307 Misafirhane Ayırdık"

Tarım ve  Orman   Bakanlığı  olarak 81 ilde 5 bin 450 oda kapasiteli 307 misafirhanenin tamamını  ücretsiz  olarak sağlık çalışanlarına  tahsis ettiklerini bildiren Sarıkaya , "Tarım ve  Orman   Bakanlığı  olarak  virüsün etkilerini en aza indirmek için tüm imkanlarımızı seferber  ettik ve etmeye de devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =