Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , ilk etapta dar gelirli 2 milyon aileye verilecek olan Sosyal  yardım  parasının detaylarını açıkladı. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 81 il ve 923 il&ccedi

haber7
0

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programının birinci fazında 2 milyon 111 bin haneye destek olacaklarını açıklayan Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , uygulamanın diğer fazlarının da geleceğini ifade etti. PTT aracılığıyla yapılacak olan ödemelerin 8 milyon kişiyi kapsayacağını söyleyen Bakan Selçuk , sosyal  yardım   başvurusu  hakkında bazı detayları da paylaştı. 

 

 

‘’8 Milyon Vatandaşımıza Bu Desteği Ulaştırmış Olacağız’’

Bakan Selçuk , "Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile beraber bir sosyal destek paketimiz var. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum.

 

 

İnşallah diğer fazları da gelecek. Bunun birinci fazında biz , 2 milyon 111 bin haneye  1000  er lira destek sağladık. Virüs etkilerini de düşündüğümüz için kesinlikle fiziki bir başvuru almadık.

Bunları , bütün hanelerimizin T.C. numaralarına PTT kanalıyla göndereceğiz. 2 milyon hane olduğu için ortalama haneyi yaklaşık 4 kişiden hesaplarsak , 8 milyon vatandaşımıza da bu desteği ulaştırmış olacağız." dedi.

1.000 TL DESTEĞİ KİMLER ALABİLİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Düzenli merkezi sosyal  yardım  (Yaşlı Aylığı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =