Malatya'nın Darende , Hekimhan , Arapgir , Pütürge ve Kuluncak ilçelerindeki 5  mahalle  , koronavirüs salgını nedeniyle  karantina  altına alındı.  karantina  kararı ile birlikte toplam nüfusu bini aşan 5 mahalleye  Giriş  ve

haber7
0

Kente farklı illerden ve yurt dışından gelenlerin Darende , Hekimhan , Arapgir , Pütürge ve Kuluncak ilçelerindeki yakınlarının yanlarına gitmesinin ardından 7 kişi , yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu. Şüphe üzerine gözlem altına alınan 7 kişiye yapılan  koronavirüs  testleri pozitif çıktı.

 

 

Bunun üzerine 7 hastanın yaşadığı Darende ilçesinin 800 nüfuslu Ilıca Mahallesi , Arapgir ilçesinin 120 nüfuslu Eğnir Mahallesi , Hekimhan ilçesinin 102 nüfuslu Kozdere Mahallesi , Pütürge ilçesinin 86 nüfuslu Sahilköy Mahallesi ile Kuluncak ilçesinin 232 nüfuslu Kaynarca Mahallesi  karantina  altına alındı.

Jandarma ekipleri , 5 mahallenin giriş- çıkışlarına barikat kurdu. Mahallelere  Giriş  ve çıkış izni verilmezken vatandaşların ihtiyaçları jandarma tarafından karşılanmaya başlandı.

 

 

Sağlık ekipleri de  mahalle  sakinlerinin ateşlerini ölçerek , kontrollerini yapmaya başladı. Yüksek ateş tespit edilenler , Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi ne götürülüyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =