ABD  Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında , 6  firmanın   solunum   cihazı  üretmesinin önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamaları için Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlı

haber7
0

Trump , yaptığı yazılı açıklamada , kendisine özel sektörün üretimini yönlendirme hakkı veren "Savunma Üretim Yasası" çerçevesinde Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı ile İç Güvenlik Bakanlığına verdiği emirleri duyurdu. 

Kovid-19 salgınında insanların hayatlarını kurtarmak için yerli üreticilerin  solunum   cihazı  üretmesinin önemine işaret eden  Trump  , "İlgili bakanlıklara verdiğim bu talimat General Electric , Hill-Rom , Medtronic , ResMed , Royal Philips ve Vyaire Medical adlı firmaların ,  solunum   cihazı  üretmek için ihtiyaç duydukları malzemelere ulaşmalarını sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Trump , söz konusu talimatının ,  solunum   cihazı  üretiminin önündeki tedarik zinciri engellerinin kaldırılmasını amaçladığını vurgulayarak "Yukarıda ismi geçen ve diğer yerli üreticilerimizin bu zorlu zamanda  solunum   cihazı  üretimine yönelmelerinden son derece memnuniyet duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

Başkan  Trump  , 27 Mart ta da Savunma Üretim Yasası nı General Motors un  solunum   cihazı  üretmesi için devreye sokmuştu. 

SAVUNMA ÜRETİM YASASI NEDİR?

Savunma Üretim Yasası , Kore Savaş ından hemen önce çıkarılmıştı.Söz konusu yasa ,  ABD  Başkanı na özel sektörün ülkenin acil ihtiyacı olan ürünler üretmesini sağlaması konusunda yetki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =