Kastamonu'da 9 köy ve  mahalle  korona virüs salgını nedeniyle  karantina  altına alındı.

haber7
0

Çin’den tüm dünyaya yayılan yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda  Kastamonu  Valiliği tarafından İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararları doğrultusunda , Çatalzeytin ilçesine bağlı Kaşlıca köyü ile Azdavay ilçesine bağlı Sıra köyü Pazaryeri Mahallesi , Pınarbaşı ilçesine bağlı Kalaycı köyü Derecik Mahallesi , Taşköprü ilçesine bağlı Kabalar köyü Diller Mahallesi , Seydiler ilçesine bağlı İmanlar Mahallesi , Tosya ilçesine bağlı Yağcılar köyü Göl Mahallesi ile Devrekani ilçesine bağlı Hasırlı köyü ile Ahlatçık köyünün Karacataş Mahallesi  karantinaya  alındı.

Karantina kararlarının ardından jandarma ve polis ekipleri ,  karantina  alınan  köy  ve  mahalle  yollarında şerit çekerek araç giriş ve çıkışlarını yasakladı. Ekipler ,  karantinaya  alınan  köy  ve mahallelerin girişinde nöbet tutarak vatandaşlarında çıkışına izin vermiyor. Ayrıca jandarma ve polis ekipleri , ekip otosundan sık sık anons ederek vatandaşları evlerinden çıkmamaları uyarısında bulunuyor.

Öte yandan İlçe Hıfzıssıhha Kurullarının kararları doğrultusunda , korona virüs (Kovid-19) salgınının önlenmesi , halk sağlığının korunması amacıyla 9  köy  ve mahallenin 14 gün süreyle  karantina  altında tutulacağı öğrenildi.

Karar gereğince  köy  ve  mahalle  sakinlerinin bir araya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =