RTÜK  Başkanı  Şahin , 38  yayın  kuruluşunun tepe yöneticileriyle  videokonferans  yoluyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda içinden geçtiğimiz süreçte nasıl  yayın  yapılması gerektiği istişare edildi.

haber7
0

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu  Başkanı  Ebubekir Şahin , yardımcılarıyla birlikte ulusal bazda  yayın  yapan televizyonların genel müdürleri ve üst düzey yöneticileriyle  videokonferans  toplantısında bir araya geldi.

 

 

“Koronavirüs Salgını Döneminde Yayıncılık” temalı görüşmede Şahin , Üst Kurulun yayınlara ilişkin talep ve beklentilerini dile getirilirken , televizyon genel müdürleri ve  yayın  yöneticileri de RTÜK’ten bazı isteklerde bulundu.

 

 

“Medyamıza hassas dönemlerde milletimizin yanında olduğu için teşekkür ediyorum”

RTÜK  Başkanı  Ebubekir Şahin , sözlerine medya çalışanlarına teşekkür ederek başladı. Medyanın salgın hastalığın bilinçlendirme aşamasında kritik bir role sahip olduğunu belirten Şahin , “medyamız zorlu zamanlarda milletimizin yanında olmuştur. Gerek darbe zamanlarında gerek hassas zamanlarda gerekse milli birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması gereken durumlarda milletin yanında bulunmuştur. Göstermiş olduğunuz fedakârlıklar içir teşekkür ediyorum.” dedi.

Şahin , ardından yayıncılara yaptığı önerileri şu şekilde özetledi:

-Bilim Kurulu”nun açıklamalarının öncelikli haber kaynağı olarak değerlendirilmesi ,

-Bilimsel gerçekliği ispat edilmiş olguların paylaşımına özen gösterilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =