Elazığ'da  jandarma  ekipleri , yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkmaları kısıtlanan yaşlı çiftin odun ve erzak talebini yerine getirdi.

haber7
0

Elazığ da Baskil ilçesi Koçharman köyünde yaşayan İsmet ve eşi Fatma Bosat , muhtara , dışarı çıkamadıkları için odun ve erzakının tükendiğini söyledi.

 

 

Muhtarın , durumu 156 destek hattına bildirmesi üzerine ,  koronavirüs  tedbirleri kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubundaki  jandarma  ekipleri , yaşlı çiftin  hem  yakacak  hem  de gıda ihtiyacını karşıladı.

Aralarında kadın astsubayın da bulunduğu ekip , getirdikleri odunları kamyonetten odunluğa kadar taşıdı. Daha sonra evdeki sobayı da yakan  jandarma  ekipleri , soğuk havada üşüyen yaşlı çiftin bir an önce ısınmasını sağladı.

 

 

Jandarma ekiplerinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirten İsmet Bosat , şunları söyledi:

Bosat , "Ne istediysek fazlasıyla getirdiler. Allah devletimizden razı olsun. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Rabbim bu musibeti de bir an evvel kaldırsın inşallah , insanlar rahatlığa kavuşsun. Devletimizin , Valimizin söylediklerini herkes yapacak , evden çıkmayacak ki bu hastalık yok olsun." Fatma Bosat ise "Allah devletimizden , jandarmamızdan , askerimizden , hepsinden razı olsun. Odunlarımız bitmişti , sağ olsunlar getirdiler" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =