Terör örgütü  YPG/PKK  , Suriye'de Beşşar Esed rejiminin kontrolündeki başkent Şam'da ağır yaralı ve hasta teröristlerini  tedavi  ettiriyor.

haber7
0

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Irak a sıçramasından önce Süleymaniye de yaralı ve hastalarını  tedavi  eden terör örgütü  YPG/PKK  , kentte vakaların görülmesi üzerine rotasını müttefiği Esed rejimine çevirdi.

Bu kapsamda durumu ağır olan yaralı ve hasta teröristler , örgütün işgalindeki Haseke nin havalimanından belli aralıklarla kalkan , rejime ait kargo uçaklarıyla  Şam  a gönderiliyor.

Şam ın farklı hastanelerinde  tedavi  altına alınan teröristlere ve refakatçilerine rejim güçlerince , bölgede rahat hareket etmeleri için "güvenlik kartları" veriliyor.

Örgüt de teröristlerin durumunu takip etmek için  Şam  da bir grup bulunduruyor.

ESED-YPG/PKK İŞ BİRLİĞİ

Esed rejimi , Suriye de 2011 de halk hareketlerinin başlamasından 1 yıl sonra kuzeyde Afrin , Aynularab (Kobani) ve Kamışlı çevresinden askeri güçlerini çekmişti. Örgüt , Suriye muhalefetine katılmamak koşuluyla buralarda kontrolü rejimden devralmıştı. ABD nin , Barış Pınarı Harekatı sırasında kuzeyden çekilmeye başlamasıyla rejim ve örgüt arasında birleşme görüşmeleri başlamış ancak  YPG/PKK  nın özerklikte ısrar etmesi nedeniyle sonuç alınamamıştı.

YPG/PKK ile Esed rejimi arasında petrol ticareti alanında işbirliği sürüyor. Bu kapsamda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =