Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , OPEC ile sona eren üretim kısıntısı anlaşmasının yerine yeni bir anlaşmanın gündemde olmadığını söyledi.

haber7
0

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump’ın bir süre önce yaptıkları telefon görüşmesinde  petrol  piyasalarındaki durumu istişare ettiklerini ifade etti.

 

 

Petrol piyasalarındaki mevcut durumdan memnun olmadıklarını belirten Peskov , “Bu konuda uluslararası seviyede temaslar yürütülüyor , bu devam eden bir süreç.” dedi.

Putin’in programında Suudi Arabistan yönetimiyle bir görüşmenin bulunmadığını da vurgulayan Peskov , “Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile sona eren üretim kısıntısı anlaşmasının yerine yeni bir  Anlaşma  , hatta  Anlaşma  taslağı şu ana kadar gündemde yok.” diye konuştu.

 

 

Suudi Arabistan liderliğindeki OPEC ve  Rusya  önderliğindeki bazı OPEC dışı  petrol  üreticisi ülkeleri arasındaki üretim kısıntısı anlaşması dün sona ermişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =