Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde 16 Mart 2020 tarihinden itibaren örgün eğitim sona erdi ve üniversiteler uzaktan öğretime başladı.

haber7
0

Üniversiteler bu kapsamda açıköğretim tarzı eğitim vermeye , önceden hazırlanan ders sunumlarını ve çekilen eğitim videolarını öğrencilerine servis etmeye başladı.

İstanbul  Ticaret  Üniversitesi , örgün öğretimin sonlandırıldığı tarihten itibaren  online  eğitim altyapısını güçlendirerek yeni yatırımlar yaptı.  online  senkron eğitim sistemi kurmayı başardı ve işletmeye başladı. Üniversite aylarca sürebilecek bir çalışma gerektiren altyapı ve hazırlık faaliyetleriniı öğretim üyeleri ve idari personelinin yoğun çabasıyla bir haftada tamamlayarak uygulamaya geçirdi.

Üniversite , kurduğu sistemle sadece lisans öğrencilerine değil , lisansüstü öğrencilerinin tamamına  online  senkron eğitim sunmaya başarıyla devam ediyor.  İstanbul   Ticaret  Üniversitesi  online  senkron eğitimlerinde dünyanın önde gelen uzaktan eğitim sistemleri arasında yer alan Blackboard Collaborate ve Open LMS sistemlerini kullanıyor. Bu sistemler üniversitenin altyapısı ile uyumlu hale getirilerek kullanılıyor.

İstanbul  Ticaret  Üniversitesi , 30 Mart tarihinden itibaren başlattığı uzaktan öğretimde lisans ve lisansüstü bölümlerin tamamında teorik derslerin bütününü ve uygulamalı derslerin teorik kısımlarını  online  senkron eğitim sistemiyle veriyor. Üniversite ,  online  senkron eğitim sistemini birçok üniversiteden önce kurarak işletmeye başladı ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =