Uşak’ın Banaz ilçesinde karantinaya alınan Gürlek köyünde vatandaşların acil  ihtiyaçları  Vefa Sosyal Destek Grubu  ekipleri   tarafından  karşılanacak.

haber7
0

Uşak Valiliği  tarafından  yapılan açıklamada , Gürlek köyünde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu  tarafından  alınan karar gereğince dünden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçildiği ve köye giriş çıkışların kapatıldığı kaydedildi. Karantina altında bulunan köyün giriş ve çıkışında jandarma  ekipleri  24 saat görev yaparken , köyde 3 pozitif vakanın çıktığı ve hastaların  Uşak  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Sağlık ekiplerinin düzenli olarak köye gelerek vatandaşlara sağlık taraması yaptığı belirtildi.

300’den fazla hanenin bulunduğu 812 nüfuslu köyden dışarı çıkmalarına izin verilmeyen vatandaşlar , ihtiyaçlarını 112 Acil Çağrı Merkezini veya köy muhtarlığını arayarak bildirecek. Vatandaşların acil ihtiyaçları Kaymakamlığa bağlı Vefa Sosyal Destek Grupları  tarafından  karşılanarak , kontrol noktasında kendilerine teslim edilecek.

Öte yandan , köyün karantinaya alınmasının ardından karara uymayarak dışarı çıkan bir vatandaşa 3 bin 150 lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =