Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı konuşmada illere göre koronavirüs vakalarını ve ölüm sayılarını açıkladı. Koca’nın açıklamasının ardından insanlar yaşadıkları illerde koronavirüs vak

haber7
0

Dünyanın dört bir tarafına yayılan ve Türkiye’de de görülen  koronavirüs  vakaları artış göstermeye devam ediyor. Her gün akşam saatlerinde Türkiye’de ki   koronavirüs  vaka sayısını açıklayan  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam saatlerinde yaptığı  konuşmada  illere göre  koronavirüs  vakalarını ve en çok  rastlanan illeri açıkladı. İstanbul , İzmir , Ankara gibi nüfusun kalabalık olduğu ilçelerde salgın hastalığa yakalananların sayısı oldukça fazla. Büyük şehirlere oranla nüfusu daha seyrek olarak nitelendirdiğimiz  Şırnak  ,  Batman  ve Mardin’de koronavirüse kaç kişi yakalandı? İşte bu illerde koronavirüse yakalanan kişi sayısı!

ŞIRNAKTA KAÇ KİŞİ KORONAVİRÜSE YAKALANDI?

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en doğusunda yer alan Şırnak’ın hem Irak hem de Suriye ile sınırı bulunuyor. 529.615 kişinin yaşadığı Şırnak’ta  koronavirüs  teşhisi konulan 3 kişi bulunuyor.

BATMANDA KORONAVİRÜSÜ VAR MI?

Güneydoğu  Anadolu Bölgesinde yer  Batman   koronavirüs  vakalarının en az görüldüğü illerden birisi olarak dikkat çekiyor. 2019 yılında yapılan sayıma göre  608 bin 659 kişinin yaşadığı Batman’da 7 kişiye koronavirüs teşhisi konuldu.

MARDİNDE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =