Esnaf  ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus , koronavirüs salgını nedeniyle  Esnaf  ve işletmelerin  Kredi  borçlarının erteleneceğini duyuran bankalardan sözlerini tutmalarını istedi.

haber7
0

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus , yaptığı yazılı açıklamada , tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle milyonlarca insanın kurala uyarak evlerinde kaldığını ve binlerce iş yerinin de zorunlu olarak kapılarına kilit vurduğunu anımsattı.

Salgından ekonomik açıdan en çok etkilenen kesimlerin başında  Bankalara  borcu olan  Esnaf  ve KOBİ lerin geldiğini belirten Çelikus , şunları kaydetti:

"Kredi borçlarını erteleyeceğini duyuran bankalar esnaflarımızdan yüksek faiz talep ediyorlar. Bu zor süreçte bankaların esnaflarımıza ve KOBİ’lerimize can suyu olmaları gerekirken aldığımız bu haberler bizleri üzmektedir. Bankalar bu zor günlerde destek olma sözlerini tutmalılar. Esnafımız 4 aylık  Kredi  kartı ödemelerinin faizsiz ertelenmesini , 4 ay sonrası 12 eşit taksitle  Kredi  kartları limitini etkilemeden ödenmesini talep ediyor."

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =