Koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket , sosyal teması azaltmak adına evden çalışma kararı aldı. Evden çalışan birçok kişi ise masabaşında uzun saatler geçirirken , gün içerisinde hareke

haber7
0

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasıyla büyük ölçekli şirketler başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluş , çalışanlarını evde çalışmaya teşvik ediyor. Çalışanlar işlerini her ne kadar evlerinden sürdürse de yine de uzun saatler masa başında hareket etmeden çalışıyorlar.

İş sağlığı ve güvenliği süreçlerinin yönetimi için yazılımlar üreten sektörün öncü kuruluşu TürkGüven , masa başında çalışanlar için ergonomi  egzersiz  yazılımı Pergono’yu geliştirdi. 

Pergono masa başı çalışanların kas ve iskelet sistemindeki  rahatsızlıkların önüne geçmek için çeşitli egzersizler ile çalışanlara ergonomik çözümler sunuyor.

Fizyoterapistler tarafından tasarlanmış 8 adet  egzersiz  içeren uygulama hakkında bilgi veren TürkGüven CEO’su Alp Timurhan Çevik “Kas ve iskelet sistemi hastalıkları , oluştuktan sonra tedavisi çok zor rahatsızlıklardır. Bu alanda en doğru yöntemin , koruyucu sağlık yaklaşımını benimseyerek , bu sıkıntılar ortaya çıkmadan önüne geçmek olduğunu düşünüyoruz.

Bu düşünce ile yola çıkarak masa başında uzun saatler boyunca çalışanlar için basit egzersizler içeren Pergono’yu geliştirdik. Pergono ile sürekli ekran karşısında çalışanların  egzersiz  hareketleri yaparak daha sağlıklı bir şekilde işlerine devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =